Fritézy

Fritézy

Fritézy

Fritézy se používají k fritování potravin, jako jsou koblihy, donuty, řízky, hranolky, ryby, kuřecí křidélka a podobně. Rozlišujeme několik druhů fritéz, pro domácí a profesionální využité v pekárnách.

Profesionální fritézy na koblihy do pekáren jsou větší, odolnější a mají větší kapacitu na olej a koblihy. Jsou navrženy pro průmyslovou výrobu. Některé z nich mají funkce, jako je automatické otáčení koblih, které zajistí rovnoměrné smažení z obou stran. Obvykle mají automatické programy a lze je například propojit i do sítě. Jejich konstrukce umožňuje v podstatě nepřetržitý provoz a kapacita fritézy je až několik kusů za hodinu.

Domácí fritézy jsou obvykle menší a vyrobené z levnějších materiálů. nejsou kunstruovány pro dlouhý provoz, ale jen občasné využití. Mají topné těleso, který ohřívá olej v nádobě a udržuje ho na požadované teplotě. Nádoba je většinou odnímatelná a snadno se čistí. Stolní fritézy jsou malé a praktické a lze je snadno přenášet. Obvykle mají kapacitu pro několik porcí jídla a jsou ideální pro menší množství.

Fritézy mohou být také určeny pro určitý typ potravin, například na hranolky, ryby, donuty. Tyto fritézy mají obvykle speciální košíky, které drží potraviny během fritování a umožňují odstranění nadbytečného oleje.

Jak si vybrat správnou fritézu ? Podle čehe se řídit ?

  • fritézy do pekáren a průmyslových provozů (jednoduché, malé zařízení na očasné fritování)
  • fritéza pro domácí použití (jednoduché, malé zařízení na očasné fritování)
  • podle druhu fritovaného pokrmu volte vhodné příslušenství (koše, odkapávače a podobně)
  • nechte si poradit vhodnou kapacitu a provedení do vašeho provozu
  • výběr průmyslové fritézy nechte odborně navrhnout specializovanou firmu

Přihlášení novinek

Později se můžete kdykoliv odhlásit.
Uložit
Nastavit
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našeho webu. Pokud odmítnete používání souborů cookie, nedokážeme garantovat bechybnou funkci webu.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webových stránek a k pochopení toho, jak fungují.
Google Analytics
Povolit
Zakázat
Ostatní
Analýza chování návštěvníků
Povolit
Zakázat